• Dit bericht is nog niet gepubliceerd. Je ziet nu een voorbeeld, dat website bezoekers nog niet kunnen zien.Sluit

Get Fit 2 Snow - Week 5

Get Fit 2 Snow - Week 5

Sportieq is een multidisciplinaire vereniging die zoveel mogelijk (para)medische professionals uit de sportgeneeskunde in de brede zin van het woord wil samenbrengen om gezond sporten in Vlaanderen wetenschappelijk verantwoord te promoten. Wij staan zowel open voor verenigingen als voor sportmedische professionals die zich op individuele basis willen engageren binnen Sportieq.
Sneeuwsport Vlaanderen is de énige erkende ski en snowboard federatie in Vlaanderen. Erkend en gesubsidieerd door Sport Vlaanderen, leggen we ons toe op competitie, recreatie en opleidingen. Wij zijn hét aanspreekpunt voor de Vlaamse wintersporter, de referentie voor iedereen die informatie wenst en/of beroep wenst te doen op onze expertise
Sporter Artikel Blessurepreventie Training Artikel Snowboarden Skiën Blessurepreventie Training

Nog twee weken te gaan en je kan alweer genieten van die prachtige bergen! Nog even volhouden en trainingsweek 5 afronden!

Skiën of snowboarden belast je lichaam op een bijzondere manier.
Je bent opeens de hele dag buiten en sport zo’n 4 tot 6 uur achter elkaar, misschien wel meer. Bovendien gebruik je spieren die je normaal nauwelijks gebruikt.

Gelukkig kun je het overgrote deel van de blessures voorkomen door je spieren goed voor te bereiden op het skiën. Opdat iedereen ongestoord zou kunnen genieten van zijn of haar wintersportvakantie bundelden Gezond Sporten en Sneeuwsport Vlaanderen de krachten om jou beter voor te bereiden om je geliefde wintersport én blessures te helpen voorkomen met het Get Fit 2 Snow programma. Een thuis oefenprogramma om je conditioneel voor te bereiden en je spieren te versterken ter voorbereiding van de leukste vakantie van het jaar! 

GF2Snow Week 5
 

PRAKTISCHE RICHTLIJNEN

  • ​Dit schema werd ontworpen voor mensen die nog niet of weinig sporten. Na drie of vier weken zou je een duidelijke verbetering van je uithoudingsvermogen en spierkracht moeten ondervinden. 

  • Doe iedere opwarmingsoefening met een correcte uitvoering (gedetailleerde info per oefeningen kan je terugvinden op ons Gezond Sporten youtube kanaal).

  • Je mag de volgende dag geen spierpijn hebben. Hooguit een ‘prettig’ vermoeid gevoel in je spieren.

  • Volg dit voorbeeld trainingsschema 2 tot 3 keer per week als je echte resultaten wilt boeken met steeds 1 rustdag tussen 2 trainingen in. 

  • Zet een muziekje aan. Zo werk je in een ontspannen sfeer aan je conditie.

  • Doe altijd een warming-up en cooling down; niet alleen je conditie verbeteren zal blessures helpen te voorkomen maar ook bepaalde kracht en stabilisatie oefeningen kunnen bijdragen tot letselpreventie. Integreer enkele oefeningen in je opwarming voorafgaand aan iedere training! 

 

OPWARMING 

Gezond sporten is werk maken van een goede opwarming. Een degelijke warming-up bereidt je lichaam en geest voor op de sportactiviteit. Integreer enkele kracht en stabilisatie oefeningen in je opwarming en implementeer op die manier letselpreventie in je wekelijks trainingsschema. ​

  • Elke opwarming bestaat uit 4 oefeningen

  • Herhaal de oefenreeks 3 maal 

  • Er wordt niet gerust tussen de oefeningen of de oefenreeks; het doel is immers je lichaam voor te bereiden op je sportactiviteit (hartslag stijgt, dieper ademhaling,...) 

  • Focus op een correcte uitvoering van de oefeningen; snellere uitvoering is niet steeds gelijk aan een betere opwarming! 

  

Dit is de opwarmingsroutine van Get Fit 2 Snow - Week 5 

 

 

CONDITIE 

Zowel sportspecifieke activiteiten als letselpreventieve activiteiten dienen geleidelijk aan opgebouwd te worden. Als je geregeld traint en voldoende recupereert tussen de trainingen in, dan past het lichaam zich aan: je wordt dan bij elke training iets minder snel moe, je herstelt iets vlugger en je start de volgende training met een iets betere conditie = trainingseffect of ook wel supercompensatie genaamd. Je persoonlijke belastbaarheid wordt groter. Wil je deze blijven opbouwen, dan dient de belasting ook progressief aangepast te worden.

Een volledig herstel is noodzakelijk om van een trainingseffect te kunnen genieten. Algemeen kunnen we stellen dat het goed is om één dag training af te wisselen met 1 à 2 dagen rust en dus twee tot vier keer in de week te trainen.
Het Get Fit 2 Snow voorbereidingsprogramma is geschikt voor mensen die nog niet of weinig sporten en focust zich op het verbeteren van de basisconditie; hoe beter je basisconditie, hoe beter je zal recupereren op de piste na een afdaling. 
De twee meest laagdremeplige sporten om je conditie te verbeteren zijn lopen en fietsen. Beide sporten kan je in je thuisomgeving uitoefenen of in een sportclub, voor ieder wat wens. 

Dit is het conditieprogramma van Get Fit 2 Snow - Week 5 

Conditieschema Week 5

 

 

GET FIT 2 SNOW TIP 

Wanneer we sporten belasten we ons lichaam. Deze is enerzijds lichamelijk (het lichaam moet zichzelf in beweging brengen, al dan niet aan een bepaalde snelheid en kracht) en anderzijds geestelijk (je hersenen schieten in actie, zij zijn verantwoordelijk voor de precisie van onze bewegingen en concentratie). Om blessures te vermijden moet de belasting die we aan het lichaam vragen, dan ook binnen de grenzen van het mogelijke te liggen (= belastbaarheid zowel lichamelijk als geestelijk).

Wist je dat vermoeidheid de belangrijkste oorzaak van wintersportblessures is? 


Ongetwijfeld heb je al gemerkt dat je lichaam niet altijd hetzelfde presteert; na een slapeloze nacht ben je minder geconcentreerd of onhandiger, en in het geval van een verkoudheid word je kortademiger tijdens het sporten, … De balans tussen wat je kan (= je belastbaarheid) en wat je doet (= je belasting) varieert voortdurend en hangt af van allerlei factoren. Daarom is het belangrijk om vóór je gaat sporten even stil te staan bij hoe jij je voelt en of de beoogde belasting wel gepast is.

Dagelijkse zelfevaluatie

    • Heb ik voldoende en goed geslapen?
      Het belang van goede slaap wordt door veel mensen onderschat. Genoeg goede slaap zorgt voor herstel van het lichaam en houdt je hersenen gezond. Niet iedereen heeft evenveel slaap nodig; de een staat na zeven uur weer uitgerust op en de ander heeft minstens negen uur nodig. De slaapbehoefte hangt af van allerlei factoren, zoals leeftijd, geslacht, gezondheid en activiteit overdag. Wie intensief sport, of start met sporten na een langere inactieve periode, stelt hoge lichamelijke en mentale eisen aan het lichaam en de geest. Dit vraagt om extra hersteltijd, waardoor je meer slaap nodig hebt. Een slaaptekort is slecht voor sporters: dan presteren ze minder goed en daalt het concentratievermogen. Het verminderd de belastbaarheid en verhoogt het risico op blessures.

    • Wat is mijn algemeen fysiek gevoel? 
      Genoeg slapen lost niet elk probleem op. Soms ervaar je een vermoeid gevoel, ondanks voldoende nachtrust. Om je belastbaarheid in kaart te brengen moet je dus altijd nagaan hoe fit jij je vandaag voelt.  Het monitoren van je fitheid gevoel is belangrijk om overbelasting in kaart te brengen. Deze kan lokaal of algemeen zijn. In beide gevallen is de recuperatie nog niet voltooid en moet men zich bewust zijn van een verminderde belastbaarheid en een groter risico op blessures.


Vind een expert

  • Jan Pieter Outtier

    Sportarts
  • Eline Roels

    Podoloog
  • Peter Wieme

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Trees Dooms

  • Koen Pansaers

    Sportarts
  • Mitch Malavolta

    Huisarts, Sportarts
  • Robrecht Dhollander

    Huisarts
  • Johan Haegeman

    Sportarts
  • Michel Wynsberghe

    Kinesitherapeut, Trainer
  • Ondervoorzitter

    Stijn Bogaerts

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Ria Vanderstraeten

    Sportdiëtist
  • Jan Notredame

    Kinesitherapeut
  • Eric Vandeputte

    Sportarts
  • Hans Talloen

    Sportarts
  • Jan Leire

    Sportarts
  • Luc Peeters

    Sportarts
  • Koen Scheerlinck
    Penningmeester

    Koen Scheerlinck

    Sportkinesitherapeut
  • An Konings

    Sportarts
  • An De Busser

    An De Busser

    Diëtist
  • Gretel Descheemaeker

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Kris Vanderlinden

    Sportarts
  • Sportarts

    Rik De Kinderen

    Sportarts
  • Peter Lagrou

    Sportarts, Andere arts-specialist
  • Karel Pardaens

  • Inge D'eer

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Alain Schutjes

    Sportarts
  • Leysen Joppe

    Leysen Joppe

    Diëtist, Sportdiëtist
  • Guy Vermeiren

    Cardioloog
  • Ingrid Dekelver

    Sportarts, Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Patrick Govaert

    Huisarts, Sportarts
  • Stephan Ilsbrouckx

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Wouter Eraly

    Sportarts, Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Ben Corteville

    Cardioloog
  • Kelly Cauwenbergh

    Kelly Cauwenbergh

    Diëtist, Sportdiëtist, Bewegingsdeskundige
  • Luus Tormans

    Podoloog
  • Peter Plessers

  • Jan Knapen

    Kinesitherapeut
  • Jolien Vanendert

    Diëtist, Sportdiëtist
  • Kris Claes

    Kinesitherapeut
  • Marleen Lootens

    Sportarts
  • Ellen Beuckelaers

    Orthopedisch chirurg
  • Leon Ghijselinck

    Sportarts
  • Mieke Van Vlaenderen

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Filip Noe

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Pieter Volcke

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Hugo Debouvere

    Huisarts
  • Joris Callens

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Joost Blontrock

    Huisarts, Sportarts
  • Koenraad Thuysbaert

    Sportarts
  • Julien Ryckeboer

    Kinesitherapeut
  • Dirk Van Genechten

    Sportarts
  • Ludovic Onkelinx

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Karolien Meersman

    Sportarts
  • Voorzitter

    Inge De Ridder

    Sportdiëtist
  • Maries Aertgeerts

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Toon Cruyt

    Sportarts
  • Karel De Crem

    Sportarts
  • Bastiaan Verstraete

    Huisarts, Sportarts
  • Marc Royackers

    Sportarts
  • Jan Van Meirhaeghe

    Jan Van Meirhaeghe

    Orthopedisch chirurg
  • Nathalie Odeur

    Huisarts
  • Marc Schiltz

  • Roel Jacobs

    Roel Jacobs

    Kinesitherapeut, Sportkinesitherapeut
  • Jo Vandersmissen

    Radioloog
  • Sophie Lambrecht

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Katja Van Oostveldt
    Sportarts

    Katja Van Oostveldt

    Sportarts
  • Guy Peeters

    Sportarts
  • Carmen Vanhaecke

    Sportarts
  • Tomas Hannes

    Tomas Hannes

    Diëtist, Sportdiëtist, Bewegingsdeskundige, Trainer
  • Cedric Arijs
    Psycholoog, Sportpsycholoog

    Cedric Arijs

    Psycholoog, Sportpsycholoog
  • Reinout Van Schuylenbergh

    Reinout Van Schuylenbergh

    Bewegingswetenschapper, Trainer
  • Jan Vercammen

    Cardioloog
  • Myriam Willems

    Kinesitherapeut
  • Guido Van Hirtum

    Sportarts
  • Adelheid Steyaert

    Adelheid Steyaert

    Sportarts, Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Raf Coremans

    Huisarts, Sportarts
  • Stefan Smits

    Sportarts
  • Stefaan Machiels

    Huisarts
  • Pascal De Smet

    Huisarts
  • Jonas Docx

    Sportarts
  • Angelique Veracx

    Angelique Veracx

    Osteopaat
  • Dries Dieusaert

    Huisarts, Sportarts
  • Annik Bosmans

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Werner Vleugels

    Huisarts, Sportarts
  • Steven Bex

    Steven Bex

    Sportarts
  • Thierry Op de Beeck

    Sportarts
  • Dirk De Mey

    Kinesitherapeut
  • Dieter Vercaigne

    Sportkinesitherapeut
  • BV Samcon

  • Kathleen De Smet

    Kinesitherapeut
  • Michel D'Hollander

    Huisarts
  • Kris Demanet

    Sportarts
  • Antoine Lutin

    Antoine Lutin

    Kinesitherapeut
  • Filip Parmentier

    Sportarts
  • Wim Derave

    Bewegingswetenschapper
  • Baldwin Sondervan

    Baldwin Sondervan

    Sportkinesitherapeut
  • Dominique Devriese

    Dominique Devriese

    Kinesitherapeut, Osteopaat
  • Jago Van Soom

    Jago Van Soom

    Sportarts
  • Dieter De Clercq

    Sportarts
  • Bram Debaene

    Sportarts
  • Hans Jaspers

    Radioloog
  • Jan Wanten

    Sportarts
  • Luc Baeyens

    Sportarts, Gynaecoloog
  • Renaat Huysmans

    Sportarts
  • Jos Vandevenne

    Sportarts
  • Bob Brouwers

    Huisarts
  • Ruth Vanderheyden

    Ruth Vanderheyden

    Diëtist, Sportdiëtist
  • Michèle Verhaest

    Sportarts
  • Lize Vaes

    Lize Vaes

    Huisarts, Sportarts
  • Dana Neirinck

    Podoloog
  • Sam Moustie

    Sportarts
  • Dokter Jonas Wilms BV

    Huisarts, Sportarts
  • Bert Van Bogaert

    Huisarts, Sportarts, Trainer
  • Torsten Wauters

    Torsten Wauters

    Sportarts
  • Stefan Hooftman

    Sportarts
  • Dirk Van de Velde

    Sportarts
  • Herwig Vergucht

    Sportkinesitherapeut
  • Anja Van de Putte

    Huisarts
  • Guy Vanhees

    Sportarts
  • Francis Lemmens

    Sportarts
  • Dirk Gyselinck

    Sportarts
  • Jonas Massa

    Sportarts
  • Peter Claeys

    Sportarts
  • Jos Benders

    Sportarts
  • Jettie Tempels

    Sportarts
  • Sportieq vzw - Gezond Sporten

  • Steven Reyskens

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Peter Germonpre

    Huisarts
  • Matthias De Paepe

    Kinesitherapeut
  • Daniel Baesberg

    Sportarts
  • Jo Verschueren

    Jo Verschueren

    Kinesitherapeut
  • Mathieu Maroy

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Peter Muylaert

    Sportarts
  • Johan Matthijs

    Huisarts
  • Lianne De Mey

    Sportarts
  • Inge Bru

    Sportarts, Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Sara Engels

    Gynaecoloog
  • Peter Dieleman

    Sportarts
  • Philippe De Ryck

    Sportarts
  • Jan Boon

    Huisarts
  • Mathias Peeters

    Sportarts
  • Willy De Taellenaere

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Dorien Meeusen

    Sportdiëtist
  • Bart Gadeyne

    Sportarts
  • Yves Van Doninck

    Sportarts
  • Frederik Ponet

    Huisarts, Sportarts
  • Wouter Dierynck

    Sportarts
  • Steven Pauli

    Sportarts
  • Michel Herssens

    Cardioloog
  • Liesbeth Stulens

    Huisarts
  • Pascal Wernaers

    Orthopedisch chirurg
  • Frank De Winter

    Sportarts
  • Chris Martens

    Orthopedisch chirurg
  • Denis Jaeken

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Jan Verstuyft

    Sportarts
  • Kristof Ryheul

    Kristof Ryheul

    Trainer
  • Piet Bouquillon

    Sportarts
  • Sjors Pietermans

    Sjors Pietermans

    Huisarts, Sportarts
  • Frederik Van Acker

    Sportarts
  • Luk Buyse
    Huisarts, Sportarts

    Luk Buyse

    Huisarts, Sportarts
  • Peter De Naeyer

    Sportarts
  • Paul Meersman

    Sportarts, Huisarts
  • Jeroen Stappers

    Jeroen Stappers

    Sportarts, Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Johan Roeykens

  • Elke Van den Steen

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Luc Fr. Janssens

    Sportarts
  • Dr Colmonts Wilfried BV

    Wilfried Colmonts

    Huisarts, Sportarts
  • Bruno Vanhecke
    Secretaris

    Bruno Vanhecke

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Ivan Ghillebert

    Huisarts
  • John Ijzerman

    Sportarts
  • Sam Vermeire

    Sportarts
  • Sven Aertgeerts

    Sportarts
  • Koen Nys

    Sportarts
  • Carl De Crée

    Sportarts, Endocrinoloog, Bewegingswetenschapper, Trainer, Andere
  • Lander Dewitte

    Huisarts, Sportarts
  • Jean-Paul Van der Sypt

    Sportarts
  • Vincent Metsers

    Huisarts, Sportarts
  • Steven Platteaux

    Sportarts
  • Nick Baelde

    Radioloog
  • Marc Van Hauwermeiren

    Sportarts
  • Guy Vandenhoven

    Sportarts
  • Gerrit De Loose

    Sportkinesitherapeut
  • Simon Claeys

    Simon Claeys

    Huisarts, Sportarts
  • Gerda Smets

    Sportarts
  • Leonie Geukens

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Alain Van Noorbeeck

    Sportarts
  • Frederik Deconinck

    Bewegingswetenschapper
  • Annelies Harnie

    Sportarts
  • Benedicte Heyndrickx

    Cardioloog
  • Henry Carlier

    Sportarts
  • Luc Roland

    Sportarts
  • Johan Pierret

    Sportarts
  • Karl Brack

    Gynaecoloog
  • Kevin Robson

    Trainer
  • Kristof Peeters

    Huisarts, Sportarts
  • Marco Guidi

    Sportarts
  • Georges Gillis

    Sportarts
  • Eva De Mulder

    Podoloog
  • Guy De Schutter

    Sportarts
  • Jean-Paul Pierreux

    Huisarts
  • Annelies Van Erck

    Sportarts, Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Tina Lambrechts

    Diëtist, Sportdiëtist
  • Frank Pauwels
    Voorzitter

    Frank Pauwels

    Sportarts
  • Wouter Van Den Broecke

    Orthopedisch chirurg
  • Erik Van Lierde

  • Hendrik Roobaert

    Sportarts
  • Nathalie Van de Vyver

    Huisarts
  • Luc Vogelaers

    Huisarts
  • Rik Derveaux

    Kinesitherapeut
  • Dirk Devleeschouwer

    Sportarts
  • Toon Goossens

    Sportarts
  • Mileen De Vleeschhouwer

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • sportarts en huisarts

    Steven Van Holm

    Huisarts, Sportarts
  • Simon Dhondt

    Sportkinesitherapeut
  • Johan Docx

    Sportarts
  • Henri Van Herpen

    Kinesitherapeut
  • Bert Vankerschaver

    Bert Vankerschaver

    Sportkinesitherapeut, Osteopaat
  • Bart Vandewynckele

    Sportarts
  • John Roosen

    Cardioloog
  • Vik Corstjens

    Sportarts
  • Kris Peeters

    Kris Peeters

    Sportarts
  • Ellen Van Puyvelde

    Ellen Van Puyvelde

    Sportarts
  • Maarten Cox

    Sportarts
  • Jason Coldwell

    Kinesitherapeut, Sportkinesitherapeut
  • Benjamin Goris

    Kinesitherapeut
  • Nick Hiltrop

    Cardioloog
  • Barbara Vandenbussche

    Barbara Vandenbussche

    Kinesitherapeut
  • Michael Nicasi

    Michael Nicasi

    Trainer
  • Eddy Spans

    Sportarts
  • Annick Viaene

    Annick Viaene

    Fysisch arts / Revalidatie arts
  • Ingrid Deweert

    Sportarts
  • Gert Droessaert

    Kinesitherapeut, Sportkinesitherapeut
  • Johan Wens

    Huisarts
  • Bie Peremans

    Kinesitherapeut
  • Tyrone Devolder

    Huisarts
  • Machteld Royackers

    Huisarts
  • Bruno Van Hoecke

    Fysisch arts / Revalidatie arts

Gerelateerde items

Blessurepreventie
GF2Snow Week 6.png

Get Fit 2 Snow - Week 6

Sporter Artikel Snowboarden Skiën Blessurepreventie Training Blessurepreventie Training Artikel
Blessurepreventie
GF2Snow Week 4.png

Get Fit 2 Snow - Week 4

Sporter Artikel Snowboarden Skiën Blessurepreventie Training Blessurepreventie Training Artikel
Blessurepreventie
GF2Snow Week 3.png

Get Fit 2 Snow - Week 3

Sporter Artikel Snowboarden Skiën Blessurepreventie Training Blessurepreventie Training Artikel
Blessurepreventie
GF2Snow Week 2.png

Get Fit 2 Snow - Week 2

Sporter Artikel Snowboarden Skiën Blessurepreventie Training Blessurepreventie Training Artikel
Sluiten